Sprawozdanie z działalności za rok 2018

Sprawozdanie z działalności za rok 2018

Sprawozdanie z działalności MK PZKO Nydek za rok 2018
 

Baza członkowska

Na początku roku 2018 nasze Koło liczyło 190 członków, w tym 105 kobiet i 85 mężczyzn. W ciągu roku pozyskaliśmy 3 nowych członków. Niestety nasze szeregi opuściło na zawsze trzech czkonków. Obecnie więc nasze Koło liczy (papierowo) 188 czkónków, w tym 104 kobiet i 84 mężczyzn. W 2018 roku jubileusz życiowy obchodziło 17 członków, którym złożono osobiste gratulacje.

 

Imprezy Koła za rok 2018

3 lutego odbył się tradycyjny Bal naszego Koła. Do tańca przygrywał DJ Młynek, zaś w programie wystąpił Zespół Karola z Wędryni - czarlston. Jak zawsze wielkimi atrakcjami balu była smaczna kolacja oraz bardzo bogata tombola.

8 kwietnia odbyło się Walne Zebranie Koła. Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie za rok 2017 i naplanowano działalność Koła w roku 2018. Zebranie urozmaicił występ kapeli dziecięcej Gróniczek z PSP Bystrzyca pod kierownictwem Janka Kubeczki.

20 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowozałożonego "Klubu Śpiących Rycerzy" działających przy MK PZKO Nydek, spotkanie na Nowosadzie u państwa Martynków - śpiewano do późnych godzin wieczornych. 

8 maja złożono kwiaty przy pomniku ofiar II. wojny światowej pod kościołem ewangelickim w Nydku.

27 maja wycieczka granicami Nydku - 1. część - trasa: Nydeczanka - Czyntoria

1 czerwca odbyło się w ogrodzie smażenie jajecznicy połączone z Dniem dziecka z hojnym udziałem dorosłych członków PZKO oraz grupki dzieci, dla których drużyna harcerska GROM działająca przy PSP Bystrzyca przygotowała program.

21 lipca dołączyliśmy do organizatorów Bierfestu, przygotowując stoisko, gdzie tradycyjnie podawano m.inn. placki oraz piwo. Gwiazdą programu był Queen Revival.

31 sierpnia konferencja na temat "Owce i mleko", wystąpili prelegenci ze Słowacji prof. Milan Margetin oraz Vlado Tančin, z Polski Andrzej Junkuszew i Wiktor Bojar, z Czech Jozef Ondruch

1 września nasze Koło współorganizowało „Strzigani owiec“ na posiónku pod Ostrym. W programie tym razem wystąpili Lipka z Jabłonkowa, Trombitaszi oraz Karol Kočík ze Słowacji, Wałasi z Istebnej, chórek Grónie oraz prof. Kadłubiec.

7 października na nydeckim kiermaszu znów przygotowano poczęstunek w PZKO, a więc placki oraz bachora.

27 października odbyło się Jesienne spotkanie Klubów Kobiet z całego Zaolzia, nasze panie z Klubu Kobiet przygotowały obfity obiad. W programie wystąpiły dzieci z kapeli Gróniczek pod kierownictwem pana Jana Kubeczki oraz dwie pary ze zespołu Łączka pod kier. Ewy Nemec. Kobiety spotkały się w drewnianym kościele Św. Mikołaja, została im przedstawiona histroria tego miejsca, historia naszego Koła oraz Domu nazwanego imieniem pani Anny Ruckiej, zaprezentowano im wiersze naszych poetek pani Anieli Kupiec oraz Ewy Milerskiej.

9 grudnia Jasełka "po gorolsku" oraz prelekcja profesora pana Daniela Kadłubca na temat "Nasze pieśniczki" - promocja nowej publikacji "Śpiywo Anna Chybidziurowa a jeji sómsiedzi". W przedstawieniu zagrali aktorzy wszystkich generacji. W przerwie grała kapela "Bez miana".

30 grudnia odbyła się wigilijka ze wspólnym śpiewem kolęd.Login


Wynajęcie sali


<< Sierpień 2022 >> 
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
  4  5  6  7
  8  910111314
151617181921
222324252628
293031    

Wspierają nas